Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál L. Otty - Stopařské závody

10. 11. 2008

Takže. Abych nějak začala. V 7.30 jsme dorazili na naše ZKO kde se konal nástup a rozlosování kdo v jaké bude skupině a v jakém pořadí se budou vypracovávat stopy. My šly hned jako první! Celkem nás bylo 26 soutěžících. Rozdělených na dvě skupiny:
FPr 1
FPr 2

My jsme nastoupily do skupiny FPr 1. A pak se jelo na louku. První část závodu byla stopa na poli. My psovodi jsme si teda šli našlápnout stopy a položit předměty. První stopu jsem Rubče zkazila sama, díky své nezkušenosti. K předmětům sem pokládala pamlsky což bylo zakázáno. Tímto chci říct: Rubynko promiň! :D
Po vypracování první části sme dostali předtávku na odreagování a napojení pejsků. Poté nastal čas na stopu druhou. Ta se tentokrát nekonala na poli ale v oraništi. Jak sem přistoupila na vypracování. Bylo mi jasné že to bude katastrofa... a taky byla. Ruby šla první 3 metry dobřě, pak se mi začala točit, dělala kolečka a byly sme v háji. Nenašla předměty.
Ostatní psi ale dělali to samé. Jak sme se později dozvěděli, pole bylo čerstvě pohnojené a to psi mátlo... Skvělé!
Inu někdo musel být na FPr 1 poslední, místo jsme obsadili my :) Ale co, byl to náš první závod s profesionálním rozhodčím.
Tímto bych chtěla panu rozhodčímu a vedoucímu našeho ZKO poděkovat za rady které nám potom poskytli a za objasnění našich chyb, kterým se příště budem snažit co nejlépe vyvarovat.

I když sme se neumístily na bedně slávy. Den sme si s Rubčí pořádně užily, počasí nám přálo a zrzunda se vyřádila. Když jsme se pak vrátili domů, Rubí padla a spala až do večera :)

 

Náhledy fotografií ze složky Stopařské závody - Memoriál L. Otty