Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAK TO VŠE ZAČALO:
Rubynka se narodila ve městě Tábor čistokrevným rodičům MOK s pp. Fence Bessi a psu Jessimu. Ruby po mamce zdědila výraz, uši a ne zrovna jednu z nejmohutnějších postav :) Po taťkovi má zase svojí výšku. Její celé i volací jméno je RUBY. Stejně jako všichni psi má i několik přezdívek jako: Rubča, Rubík, Rubyn, Rubynka, čuba, Rybana, zrzavka, chobot, sluníčko.
K nám se Ruby dostala 10.3.06. Vezli jsme si jí z Prahy. Důvodem proč sme si pro ni nejeli až do Tábora bylo to, že sme neměli pojízdné auto. Ale panička Rubyných rodičů byla velice příjemná paní a tak nám ji dovezla na půl cesty. Domů jsme si ji vezli v psí tašce po našem yorkovi a autobusem, ve kterém později usla.
Ruby není jedinou členkou naší rodiny čtyř člené, ještě s námi bydlí ČSV Kessy , želva a leguán. Se všemi se naše zrzunda snáší na jedničku. S hvězdičkou.

 

Obrazek

POVAHA:
O Rubynce můžu s klidem říct že je to typický sangvinik mezi psy. Má věčně dobrou náladu, plno energie a spoustu chuti něco dělat. Cokoliv. Ať už jsou to obrany, agility, dogdancing, dogfrisbee, běh vedle kola nebo jen házení aportíku na louce. Poslušnost dělá ochotně jak za pamlsek, tak za míček... i jen tak.
Jak s lidmi tak psi vychází na výbornou. Nikdo nemusí mít strach si jí pohladit nebo k ní pustit dítě. Je na všechny moc hodná. Díky tomuhle jejímu povahovému rysu bych chtěla zkusit jak by si vedla v canisterapii.
Nejradši má dlouhé procházky na poli, louce a v lese. Běhání u kola nebo kolečkových bruslí. V létě se chodí koupat do rybníka nebo potoka. Taky jí moc baví aport.
Učí se velice rychle a nemám problém s tím že by něco vyloženě nechápala. Do všecho se nadšeně hrne a to je její velká přednost!

Obrazek

VZHLED:
Obdélníkové tělo. Typycké pro MOK. Nekupírovaný ocas. Světlejší hnědá (zrzavá) barva. Uši svěšené. Oči oválné, duhovka v barvě srstí stejně jako čenich i drápy. Kraťoučká ale hustá srst.

 

 

Obrazek